top of page

Dřevěná okna a dveře KOZEL 1923

Ctíme tradiční konstrukci oken. Jednotlivé tabulky skla oddělují skutečné příčky. Žádné nalepené lišty ani unifikované profilace nepoužíváme.

Vyrábíme okna stejným způsobem jako naši předkové: okenní tabulky (včetně dvojskel) zasklíváme na speciální kaučukový kyt, který nám umožňuje frézovat profilace do masivu dřeva. Nepoužíváme unifikovaný způsob zasklení na lišty a silikon.

Věnujeme pozornost individuální estetice každého projektu. S každým stavebním slohem, architektonickým stylem či konkrétním regionem se pojí specifický soubor detailů a technických řešení. Je nepřijatelné montovat stejná okna do paneláku, zateplené novostavby i do barokního statku nebo roubenky, jak se dnes často děje!

Truhlárny 

Hlavní výrobní provoz sídlí v jihočeských Miroticích, v Praze jsou restaurátorské dílny. Ačkoliv v popředí vždy stojí respekt k historickým i geografickým odlišnostem konstrukcí a detailů, projekty jsou pečlivě adaptovány na současné nároky klientů. Samozřejmostí je tepelná výkonnost jednotlivých oken stejně jako certifikovaná protipožární ochrana dveří při zachování autenticity historického tvarosloví.  

Na míru těmto specifickým požadavkům byla v Miroticích postavena výrobní linka Crafter od společnosti Soukup Machinery a při zachování vysokého podílu ruční práce se podařilo významně zvýšit přesnost výrobků, ale genius loci původní pradědečkovy dílny zůstává i přes technologický pokrok zachován a případný návštěvník vidí tucet zaměstnanců v různých fázích výroby.

Truhlárny - galerie
bottom of page